ANA SAYFA HAKKIMIZDA+ EĞİTİM+ DANIŞMANLIK+ BLOG İLETİŞİM ENGLISH
2022 Eğitim Kataloğu
Kariyerde Hedef Belirlemek ve Ulaşmak - PROJERA

KARİYERDE HEDEF BELİRLEMEK VE ULAŞMAK

Kariyerde Strateji ve Taktikler

Eğitim Şekli: Online
Süre: 3 saat
Zaman: 10:00 - 13:00

Kariyerde Hedef Belirlemek ve Ulaşmak - PROJERA

Eğitim Hakkında

Bu eğitim kariyer yolumuzda hedeflerimizi nasıl belirleyeceğimize, bu hedef yolunda değişime nasıl adapte olacağımıza ve bu yolculukta kendimizi nasıl her zaman motive tutacağımıza rehberlik edecek.

Birisi bizim için hedef koyarsa ve uymak zorunda hissediyorsak bazılarımız o hedef yolunda yürümekte zorlanmaz. Ama hedefi kendimiz belirlediysek o zaman bir türlü ilk adımı dahi atamayız. Bazılarımız da ne başkasının belirlediği hedefleri sindirebilir, ne de kendi kendine hedef koyabilir. Bazılarımız ilk adımı atar da, gerisini getiremez. Bazılarımız da hepsinin üstesinden gelir, yolu yürür ama bu başarıyı satamaz. İşte bu eğitimde bunların nasıl üstesinden geleceğiz hep beraber öğreneceğiz.

Neden Bu Eğitime Katılmalısınız?

Kariyerde hedef belirlemek ve ulaşmak bazıları için çocuk oyuncağıdır. Üniversiteden çıktıkları gibi adım adım hedeflerine doğru ilerlerler. Her türlü zorluk ile baş edecek enerjiyi her zaman bulurlar. Zihinleri nettir. Akar giderler. Kariyerlerinde yükselirler. Hallerinden tatminlerdir. Ancak hepimiz bu kadar şanslı değiliz.

Hedef belirlemek ve hedefe ulaşmak için kararlılık esastır. Kararlı olabilmek için de netlik.

Bu bağlamda ürün sahibi rolü ile iş analizi rolü arasındaki ilişki, çevik iş analizinin ne olduğu ve bugüne kadar bildiğimiz iş analizinden farkının ne olabileceği konularının açıklanmasını sağlayacağız.

Bu eğitim,

- Eğer kariyer yolunda hedef belirlemekte zorluk çekiyorsanız veya belirediğimiz bir hedef var ve devamını getiremiyorsanız neler yapabileceğimizi kavramanıza fayda sağlayacaktır

- Kariyer hedefinizde belirsizlik görüyorsanız ve zamanınız akıp gidiyorsa bu belirsizliğin nasıl ortadan kaldırılacağına dair yöntemleri öğrenmenize katkı sağlayacaktır

- Hedef belirlemekte sıkıntınız yok ancak içinde bulunduğunuz organizasyonun bakışı performansınızla örtüşmüyorsa sorunun hangi tarafta olduğunu anlamanıza etkili olacaktır

Diğer yandan kariyer aslında yaşamsal bir gereklilik de değildir. Herkesin başarılı olmak gibi bir derdi yoktur; başarı olmayan bir dünya gayet mutludur. Herkesin çok para kazanmak gibi bir derdi yoktur; yeteri kadar olması yeterlidir. Herkesin karar verici ve nüfuz sahibi olmak gibi bir derdi yoktur; sevgi ve saygı içinde bir yaşam yeterince mutludur. Tüm bunlar kariyer adına hedef belirlemeyi ve ulaşmayı anlamsızlaştırabilir.

Bu eğitim öyle ya da böyle halinden memnun olmayanlar içindir. Kariyerimiz ile kendimiz arasında doğru ilişkiyi kurmazsak memnun olamayız zaten. İşte bu eğitimde bu ilişkinin yapı taşlarını tartışıp, atmamız gereken adımları netleştireceğiz.

Bu Eğitimde Öğrenecekleriniz

Kişisel Kariyerin Anatomisi.

Sektörel perspektifte Kariyer.

Kurumsal perspektifte Kariyer.

Sıradışı Kariyer ve Ekosistemi Anlamak.

Kariyerde Amaçlar ve Hedefler.

Kariyerde Kurallar ve Prensipler.

Kariyerde Strateji ve Taktikler.

Kendimize Özgü Yolumuz.

Bu Programa Katılım İçin Ön Koşul

Bu eğitime katılım için herhangi bir ön koşul gerekmemektedir.

Kimler Katılmalı?

Kariyerini önemseyen ve hak ettiğini almak isteyen herkes

Sertifikasyon

Programı başarıyla tamamladıktan sonra, Projera Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

Kariyerde Hedef Belirlemek ve Ulaşmak - PROJERA

Eğitim Konuları

Kariyer Yolu

Kariyer Anatomisi

Kariyer Planlama

Hedef Belirleme

Kariyerde Amaç

Kariyerde Kurallar

Kariyerde Prensipler

Strateji

Taktik

Performans

Refah

Eğitmen

Dinçer Özturan

Dinçer Özturan

Profesyonel bir uzman olarak iş hayatına atıldı. Erken terfi almak adına ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ek görevler aldı. Bu süreçte kendi hedeflerini belirledi. Başarılı ve başarısız girişimlerde bulundu. Hedefleri çerçevesinde kendi danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu. Arkasından üç adet yazılım şirketinin kuruluşunda görev aldı. 14 yıldır Türkiye'nin önde gelen şirketlerine danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan Projera'nın kurucusu olarak eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır.

Neden PROJERA?

projera

Bu eğitimlerin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 16 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi harmanlanarak tasarlanmıştır.

Referanslarımız

Kariyer yolculuğunuzda sağlam adımlarla ilerlemek ve hedefinize ulaşmak için bu eğitime katılın