ANA SAYFA HAKKIMIZDA+ EĞİTİM+ DANIŞMANLIK+ BLOG İLETİŞİM ENGLISH
2022 Eğitim Kataloğu
İş Analizinde Güncel Trendler - PROJERA

İŞ ANALİZİNDE GÜNCEL TRENDLER

2022 İtibarı İle İş Analizinde Kariyer Seçenekleri Ve İlk Adım Önerileri

Eğitim Şekli: Online
Süre: 3 saat
Zaman: 10:00 - 13:00

İş Analizinde Güncel Trendler - PROJERA

Eğitim Hakkında

Bu eğitim, hem iş analizi alanına girmek isteyenleri hem de bu alanda kariyer yapanları ileri seviye bilgiyle güncellemek için tasarlanmıştır.

Hayatımıza önce UX kavramı girdi sonra Tasarım Odaklı Düşünme ile karşılaştık. Günümüzde ise Çevik Dönüşüm ve TRIBE yapılanmalarını konuşur olduk.

Bu eğitimde iş analizinde bugünkü güncel trendleri, yaklaşımları, teknikleri ve araçlardan bahsediyor olacağız. Aynı zamandan bu alanda kariyer yapmak isteyenler için ve kariyerine devam edenler için iş analizi yorumlamaları ve kariyer gelişim alanı değerlendirmeleri üzerinde konuşuyor olacağız.

Neden Bu Eğitime Katılmalısınız?

İş analizi kapsamında çıkan yeni problemler ve bu problemleri çözmek için geliştirilen yeni yaklaşım ve teknikleri anlamak için bu eğitime katılabilirsiniz.

Organizasyonların çevik çalışma sistemini kullanmaya başlaması ile beraber iş analizi rolünün kaldırılması gerekliliğinin olup olmadığı, iş birimlerinden beklenen iş analizi rol sorumluluklarını ve çevik ekiplerde iş analizi rolünü kavramanızda katkı göreceksiniz.

Bu bağlamda ürün sahibi rolü ile iş analizi rolü arasındaki ilişki, çevik iş analizinin ne olduğu ve bugüne kadar bildiğimiz iş analizinden farkının ne olabileceği konularının açıklanmasını sağlayacağız.

Kafalarınızdaki çevik çalışma sistemleri pratikte değişim yönetimi, iş analizi ve proje yönetimindeki tüm sorunları çözebiliyor mu ve iş analizi rolü artık kod yazmalı mı sorularına cevap buluyor olacaksınız.

İş analizi alanında yapılan değişikliklerin hangileri kariyer hayatınızda daha mantıklı ve iş analisti olarak çalışan uzmanlar yakın gelecekte nelerle karşılaşacak bilgilerine sahip olacaksınız.

Kariyerinizde iş birimi tarafına mı yazılım geliştirme tarafına mı geçmek mantıklı yoksa ürün yönetimi, ürün sahipliği, proje yönetimi gibi alanlarda mı adım atmak gerek ayrımını yapabilir duruma geleceksiniz.

Ve son olarak kariyerinizde Ürün Yönetimi iş analistleri için makul bir kariyer seçeneği midir? Ürün Sahibi rolü iş analistleri için bir kariyer fırsatı mıdır konularına karar verebiliyor duruma geleceksiniz.

Bu Eğitimde Öğrenecekleriniz

İş Analizinin gerçek kapsamı.

Türkiye ve dünyada geleneksel yapılanmış şirketlerde iş analizine ve iş analistlerine bakış. açıları

Yakın ve orta vadede iş analistlerinin durumu.

Türkiye ve dünyada çevik yapılanmış organizasyonlarda iş analizine ve iş analistine bakış. açıları

İş Analizi alanına geçiş yapmayı düşünen kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar.

2022 itibarı itibari ile iş analizinde kariyer seçenekleri ve ilk adım önerileri.

Bu Programa Katılım İçin Ön Koşul

Bu eğitime katılım için herhangi bir ön koşul gerekmemektedir.

Kimler Katılmalı?

İş Analisti rolünde çalışanlar, İş Analizinde kariyer yapmayı düşünenler, IK altında OD biriminde çalışan uzmanlar, BT yöneticileri

Sertifikasyon

Programı başarıyla tamamladıktan sonra, Projera Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

İş Analizinde Güncel Trendler - PROJERA

Eğitim Konuları

İş Analisti Rolü

İş Analistine Bakış

İş Analizi Kariyer Seçenekleri

İş Analizi

Ürün Sahibi-Iş Analizi Rolleri

Ürün Yönetimi

Çevik Ekipte Analist

İş Analistliğine Geçiş

Problem Çözümünde Yeni Yaklaşımlar

Değişim Yönetimi

Çevik Zihniyet

Eğitmen

Dinçer Özturan

Dinçer Özturan

21 yıldır iş analizi, çözüm tasarımı, yazılım mimari tasarımı, yazılım geliştirme, yazılım testi ve canlı geçiş süreçlerinin tamamında önce uygulayıcı, daha sonra ekip lideri, sonrasında uçtan uca yönetici olarak, son olarak da kurumsal düzeyde danışman olarak görev yapmıştır. Türkiye'nin önde gelen kurumlarında üç binden fazla profesyonele iş analizi ve yazılım testi eğitimi vermiştir. İş analizi ve yazılım geliştime maliyet tahminleme yöntemleri üzerine iki adet uluslararası patente sahiptir.

Neden PROJERA?

projera

Bu eğitimlerin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 16 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi harmanlanarak tasarlanmıştır.

Referanslarımız

İş analizi trendleri hakkında en son bilgiyle güncellenmek için bu eğitime katılın