ANA SAYFA HAKKIMIZDA+ EĞİTİM+ DANIŞMANLIK+ BLOG İLETİŞİM ENGLISH
2022 Eğitim Kataloğu
Girişimci Patronun Üç Zafiyeti - PROJERA

Girişimci Patronun Üç Potansiyel Zafiyeti

Kendimize Aşık Olmaktan Vazgeçip, Sistem Kurmak Ve Insanları Harekete Geçirmek

Eğitim Şekli: Online
Süre: 3 saat
Zaman: 10:00 - 13:00

Girişimci Patronun Üç Zafiyeti - PROJERA

Eğitim Hakkında

Bu eğitim ile bir patron olacaksanız ve farklı zafiyet alanları ile karşılaşacaksınız peki bunlar ne mi? Bu eğitim ile size 3 potansiyel zafiyet alanından bahsediyor olacağız. Ve bunlara karşı neler yapmanız gerekiyor üzerinden tek tek geçiyor olacağız.

Tüm zincirlerinizi kırdınız ve kendi şirketinizi kurdunuz. Herşey 3-5 kişi iken güzeldir, ancak büyümeye başladığınızda işler karışmaya başlar. Piyasadaki fırsatları cam gibi görürsünüz, çevik hareket edersiniz, ne gerekiyorsa yaparsınız ama arkanızda sizle hareket etmesini beklediğiniz kişiler harekete geçmez, mızmızlanır, direnç gösterir veya büsbütün işleri sizin istediğiniz kalitede yapamazlar. Hayal kırıklığına uğrarsınız, bazen suçlar, bazen şikayet edersiniz. Tüm bunlardan kurtulmanın ilk adımı aslında kendi eksiğinizle yüzleşmektir. Bu eğitimle vizyonunuzu değiştireceğimizi garanti ediyoruz.

Neden Bu Eğitime Katılmalısınız?

Tüm zincirlerinizi kırdınız ve kendi şirketinizi kurdunuz. Herşey tek başınayken çok güzeldir. Tek derdiniz ayakta kalmak, canla başla çalışmaktır. Hiç yorulmazsınız. Her türlü işi yaparsınız. Ivır zıvır denecek işlerle uğraşmak size hiç batmaz.

Kafa dengi 3-5 kişiyken de işler tıkırında gitmeye devam eder. Bazıları için bu noktaya ulaşmak 3-5 yıl, bazıları için 3-5 ay alırken, bazıları zaten girişimi 3-5 ortak başlatır. Herkes birbirinin açığını bir şekilde kapatır. Kadronuz 12-15 kişiye kadar çıkmasına rağmen ağzınızın tadı yerindeyse şanslısınız demektir; zira bu büyüklükten sonra nasıl bir çocuk ergen olunca tüm dinamikler değişiyorsa, girişiminizin dinamikleri değişmeye başlar; yeni sorunlar baş gösterir. Eğer kimyası tutmuş birkaç ortaksanız, tüm bu sayılar 3-4 ile çarpılabilir.

Ancak kadro bu referans sayıların üstüne çıkmaya başladığında işin rengi değişir. Problem olmaması gereken şeyler problem olmaya başlar. Yavaş yavaş daha önce karşılaşmadığınız dertlerin içine doğru çekilirsiniz. Siz tüm odağınızı pazara, müşterilere veya ürünlerinize vermeye çalışırken, organizasyon sürekli dikkatinizi dağıtır, içeriye ne kadar zaman ayırsanız hep daha fazlası, daha fazlası gerekir. Sıkça güvendiğiniz dağlara karlar yağar, basit işlerde bile kalite problemleri köpürür. Karmaşık işleri söylemeye bile gerek yok. Bir tarafta uzun zamandır birlikte olduğunuz çekirdek ailenin performansı, diğer yanda sonradan gelenlerin umursamaz hallerini aynı anda izlersiniz. Karşılaştırma yaparsınız, sinirlenirsiniz. Bazen çalışanların performansını kendinizinkiyle karşılaştırma gafletine bile düşersiniz.

Bunlar birçok girişimcinin yaşadığı ortak deneyimlerdir. Kurduğunuz girişime yeterince empati kurmadığınız için, pazar, müşteri ve ürün aşkıyla girişiminizin diğer ihtiyaçlarını görmezden geldiğiniz için bunları yaşıyorsunuz. Belirli bir büyüklüğe ulaşmış her girişimin su gibi, hava gibi ihtiyaç duyduğu bazı konuları göz ardı ettiğiniz sürece bu problemler yakanızı bırakmayacaktır.

Gelin artık büyümüş girişiminizin yeni ihtiyaçlarını tanıyalım ve zaman kaybetmeden harekete geçelim.

Bu Eğitimde Öğrenecekleriniz

Girişimcinin Anatomisi.

Girişimcilerin Yaşadığı Ortak Sorunlar.

Yönetim Becerisi ile Çözülecek Sorunlar.

Liderlik Becerisi ile Çözülecek Sorunlar.

Yönetişim Becerisi ile Çözülecek Sorunlar.

Kendi Önceliklerinizi Belirlemek.

İlk Adım.

Bu Programa Katılım İçin Ön Koşul

Bu eğitime katılım için herhangi bir ön koşul gerekmemektedir.

Kimler Katılmalı?

Son 5 yıl içinde kendi şirketini kurmuş veya yakında kendi şirketini kurmayı düşünen herkes.

Sertifikasyon

Programı başarıyla tamamladıktan sonra, Projera Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

Girişimci Patronun Üç Zafiyeti - PROJERA

Eğitim Konuları

Liderlik

Girişimci

Yönetişim Becerisi

Zaafiyet

Yönetişim Becerisi

Öncelik Belirlemek

Empati

İhtiyaçlar

Eğitmen

Dinçer Özturan

Dinçer Özturan

Profesyonel bir uzman olarak iş hayatına atıldı. Erken terfi almak adına ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ek görevler aldı. Bu süreçte kendi hedeflerini belirledi. Başarılı ve başarısız girişimlerde bulundu. Hedefleri çerçevesinde kendi danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu. Arkasından üç adet yazılım şirketinin kuruluşunda görev aldı. 14 yıldır Türkiye'nin önde gelen şirketlerine danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan Projera'nın kurucusu olarak eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır. Bu süreçte bir yandan birden fazla yazılım şirketinin gelişim süreçlerini bizzat patron olarak deneyimledi, diğer ayndan kendi deneyimine paralel olarak, kısa zamanda değerli şirket yaratan ve değerini ortaya çıkaramayan girişimci patronlarla yakından çalışma fırsatı buldu. Potansiyelin ortaya çıkışını ve çıkamayışını doğrudan deneyimledi.

Neden PROJERA?

projera

Bu eğitimlerin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 16 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi harmanlanarak tasarlanmıştır.

Referanslarımız

Büyümüş girişiminizin yeni ihtiyaçlarını tanımak ve zaman kaybetmeden harekete geçmek için bu eğitime katılın