ANA SAYFA HAKKIMIZDA+ EĞİTİM+ DANIŞMANLIK+ BLOG İLETİŞİM ENGLISH

Yetkinlik Merkezi Yapılandırma ve Koçluk

“Yetkinlik Merkezi (Kurumsal Yetenek Merkezi / Center of Excellence) kuralım ve yüksek performansa ulaşma yolunda onlara koçluk yapalım...”

İLGİLİ ALANLAR

#KurumsalÇeviklik #YetkiblikMerkeziYapılandırma #ÇevikKoçluk

Yetkinlik Merkezi (Kurumsal Yetenek Merkezi / Center of Excellence), kurumun sahip olduğu temel bir yeteneği (satış, üretim, hazine, aktüerya, operasyon, yazılımt testi vs.) temsil eden organizasyonel yapıdır. Yetkinlik Merkezi’nin varlık amacı ilgili kurumsal yetenek için kurum bünyesinde bütünsel istikrar yaratmak, üst düzey liyakat ve sürekli gelişimi ile yüksek performansı garanti altına almaktır. Yetkinlik Merkezi’ne bağlı uzmanlar, Yetkinlik Hatları (Uzman Grubu / Chapter) olarak organize olur ve bir veya daha fazla Üretim Merkezlerinde (alan / tribe) görev alırlar. Yetkinlik Merkezi’nin öncelikli görevi kurumsal yetenek ile ilgili bütünsel liyakatı garanti altına almaktır. Bunun için kurumsal yetenek çerçevesinde yapılacak çalışmaların uyumlanması gereken kural, prensip, standart, araç, şablon, teknik ve yöntemleri belirler, bunların sürekli iyileştirilmesi için araştırma ve geliştirme faaliyetlerini koordine eder. Uzman işe alım kararlarını yönlendirir ve üyelerinin yetkinliklerinin sürekli gelişimini güvence altına alır.

Projera olarak biz...

Kurumların bütünsel çevik dönüşümlerini tasarlamak, Yetkinlik Merkezi (Kurumsal Yetenek Merkezi/ Center of Excellence) yapılandırmak ve yüksek performansa ulaşma yolunda aktif koçluk yapmak konusunda 13 yılı aşkın saha deneyimine sahibiz. Bankacılıktan, telekoma, e-ticaretten, üretime farklı sektörlerde, farklı büyüklükteki saygın müşterilerimizin iyi referansı ile gururlanıyoruz.