ANA SAYFA HAKKIMIZDA+ EĞİTİM+ DANIŞMANLIK+ BLOG İLETİŞİM ENGLISH

DANIŞMANLIK

Dünya üzerindeki tüm lider kurumları başarıya götüren ortak özellik tıkır tıkır işleyen sistemleridir. Bu sisteme Organizasyonel İşletim Sistemi (Organizational Operating Model/System) denir.

Dünya üzerindeki tüm lider kurumları başarıya götüren ortak özellik tıkır tıkır işleyen sistemleridir. Bu sisteme Organizasyonel İşletim Sistemi (Organizational Operating Model/System) denir. Bu kurumlardan bazıları planlama ve kontrol becerileri ile istikrar yaratarak, bazıları değişime adaptasyon becerileri ile dinamizm yaratarak; ancak eninde sonunda sistemlerini disiplinle işleterek başarıya ulaşırlar. Sistemini oturtmuş kurumları bu noktaya getiren en kilit özellikleri ne yaptıklarını bilmeleridir. Herşey bir tasarımın ürünüdür. Herşey bilinçli bir zekanın ve takipçi bir zihniyetin izdüşümüdür. Rastgelelik yoktur, şans yoktur; ortada katı veya esnek bir sistem vardır. Sistem nasıl olursa olsun çalıştırılır. Çalışmayan sistemden vazgeçildiğinde yerine mutlaka disiplinle uygulanacak başka bir sistem devreye girer. İşte biz Projera olarak kurumunuzda organizasyonunuzun tamamı veya bir bölümü için Organizasyonel İşletim Sistemi Temelli Dönüşüm gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimiz yani bizim gözümüzde iş ortaklarımız, asıl zor olanın dönüşüm yapmak değil, dönüşümü gerçekleştirmek olduğunu bilirler. Bizi seçmelerinin temel nedeni de budur. Bize göre sonuç yaratmayan dönüşüm dönüşüm değildir, toplam performansı artırmayan dönüşüm, dönüşüm değildir, inançla perçinlenmeyen, davranışlarla kanıtlanmayan ve günlük hayatın bir parçası haline gelmeyen dönüşüm dönüşüm değildir.. Dönüşümün nasıl tasarlandığı, nasıl başlatıldığı, enerjisinin nasıl korunduğu ve sonuçlara nasıl dönüştürüleceği asıl meseledir. PROJERA olarak biz kurumsal dönüşüm uzmanıyız. Bu yüzden Türkiye’nin sektör lideri kurumları da dönüşümün güvenilir iş ortağı olarak 15 yıldır bizimle çalışıyor.

Kurumsal Çeviklik

Çevik Alan Yapılandırma ve Koçluk

Çeviklik odaklı çalışma düzeninde, geniş kapsamlı bir misyonu gerçekleştirmek amacıyla müşteri için değer yaratan takımlar birleşerek bir çevik değer üretim merkezi (çevik alan / tribe) oluşturur. Bir çevik değer üretim merkezi (alan / tribe) en fazla 8-10 adet otonom, kendi kendini yöneten ve çapraz fonksiyonlu takımdan ..

İNCELE

Çevik Takım Yapılandırma ve Koçluk

Çeviklik odaklı çalışma düzeninde, geniş kapsamlı bir misyonu gerçekleştirmek amacıyla müşteri için değer yaratan takımlar birleşerek bir çevik değer üretim merkezi (çevik alan / tribe) oluşturur. Bir çevik değer üretim merkezi (alan / tribe) en fazla 8-10 adet otonom, kendi kendini yöneten ve çapraz fonksiyonlu takımdan oluşur. Misyon çerçevesinde gerçekleştirilecek tüm işlerin önce çevik değer üretim

İNCELE

Yetkinlik Merkezi Yapılandırma ve Koçluk

Yetkinlik Merkezi (Kurumsal Yetenek Merkezi / Center of Excellence), kurumun sahip olduğu temel bir yeteneği (satış, üretim, hazine, aktüerya, operasyon, yazılımt testi vs.) temsil eden organizasyonel yapıdır. Yetkinlik Merkezi’nin varlık amacı ilgili kurumsal yetenek için kurum bünyesinde bütünsel istikrar yaratmak, üst düzey liyakat ve sürekli gelişimi ile yüksek performansı garanti altına almaktır.

İNCELE

Yetkinlik Hattı Yapılandırma ve Koçluğu

Yetkinlik Hattı (Çevik Uzman Grubu / Chapter), bir veya daha fazla üretim merkezi dahilinde görev yapan, belirli bir uzmanlığa sahip çalışanların oluşturduğu resmi topluluktur. Yetkinlik Hatları belirli bir Yetkinlik Merkezine (Kurumsal Yetenek Merkezi / Center of Excellence) bağlı olarak çalışır, Yetkinlik Merkezleri (Kurumsal Yetenek Merkezi / Center of Excellence) tarafından kurgulanırlar.

İNCELE

Çevik Ofis Yapılandırma ve Koçluğu

Çevik ofis, kurumunuz dahilinde yalın & çevik düşüncenin, yalın & çevik çalışma sistemlerinin yayılmasını sağlayan, çevik koçların oluşturduğu merkezi ve yatay organizasyonel birimdir. Başta kurumsal liderler ve üretim ekiplerinin yalın & çevik düşünce ve uygulamaları konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmalarına ve çevik pratikleri etkin biçimde uygulamalarına yardımcı olur.

İNCELE

Yetkinlik Hattı Yapılandırma ve Koçluğu

Çevik performans yönetimi temelde beş temel sütun üzerinde yapılandırılır. Bunlardan birincisi anahtar performans göstergelerini kişilere değil işlere yönelik yeniden tanımlamak, ikincisi ölçümleri olabildiğince otomasyona almak, üçüncüsü herkesin rahatlıkla anlayabileceği ve üzerinde hizalanabileceği hedef ve görünür sonuçlarla strateji ile operasyonu sık sık hizalamak, dördüncüsü kişilere minimum ayda bir defa birebir

İNCELE

Çevik Yetkinlik Gelişimi Yönetimi Yapılandırma ve Koçluğu

Her çalışanınız bir yıldızdır. Herbirinin bugün olduğundan çok daha fazla parlama potansiyeli vardır. Ancak bu potansiyelin ortaya çıkması bir dizi ortam koşuluna ve uyarana bağlıdır. Yıldız gelişimi her bir çalışanın kendini gerçekleşme yolunda kısa vadeli hedefler ve elle tutulur sonuçlar üzerinden sürekli gelişim adına motive kalmasını sağlayan özel bir koçluk programıdır.

İNCELE

Bilgi Teknolojileri Yönetişimi

Bireysel Koçluk